عنوان
کلید واژه
عنوان : بین الطلوعین

توضیحات :

وقتی به حضور شریف علامه طباطبایی (رضوان الله تعالی علیه) تشریف حاصل کرده بودم و عرض حاجت نمودم، فرمود: "آقا! دعای سحر حضرت امام باقر (ع) را فراموش نکن که در آن جمال و جلال و عظمت و نور و رحمت و علم و شرف است و حرفی از حور و غلمان نیست. اگر بهشت شیرین است، بهشت آفرین، حلاوت افزون تری دارد."

عرض کردم: جناب آقا! دستورالعملی که برای بین الطلوعین فرموده ­اید، گاهی مقدسی من گل می­ کند، روزه می­ گیرم. علاوه بر این که ماه مبارک رمضان در پیش است و انسان وقتی سحری خورده، دیگر در بین الطلوعین حالی برای خلوت و ذکر ندارد. آیا می ­شودکه در این صورت دستور را در وقت دیگر انجام دهم؟

فرمودند: "آقا! من هم این سوال را از مرحوم قاضی (آیه الله حاج سید علی قاضی تبریزی) کرده ­ام، در جواب فرمود: آری، می­توانی به وقت دیگری افکنی، و این آیه مبارکه سوره فرقان را قرائت کرد: و هو الذی جعل الیل و النهار خلفه لمن اراد ان یذکر او اراد شکورا در این آیه کریمه خلفه و یذکر و شکورا خیلی لطیف و با مقام نیک مناسب است.

تهیه و نشر موسسه بوستان کتاب قم (انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم). مرزبان وحی و خرد: یادنامه مرحوم علامه سید محمد حسین طباطبایی قدس سره. قم: موسسه بوستان کتاب، ‎1381. ص. 719

اشخاص مرتبط
درج نظر
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
متن نظر :
تصویر امنیتی :
Footer