عنوان
کلید واژه
عنوان : توقف هواپیما برای نماز

توضیحات :

هنگامی که علامه طباطبایی برای عمل جراحی چشم به خارج سفر کردند در راه نماز را در هواپیما خواندند و از این جهت خیلی غمگین و ناخرسند شدند.

پس از عمل، طبیب جراح به ایشان گفت: خوشبختانه جراحی چشم شما با موفقیت همراه بود. علامه فرمودند: اما من بسیار ناراحتم! طبیب علت ناخرسندی ایشان را پرسید و ایشان گفتند: هنگام آمدن، نماز را در هواپیما خواندم و نتوانستم آن گونه که شایسته بود، انجام دهم. از این که در بازگشت هم باید نماز را در هواپیما بخوانم، افسرده ­ام!

آن طبیب با شرکت هواپیمایی گفت و گو می­کند تا شرکت، پرواز را تنظیم و در جایی توقف کند تا علامه نمازشان را روی زمین بخوانند؛ اما شرکت پاسخ می ­دهد که برایش ممکن نیست.

دکتر، بار دیگر با یک شرکت هواپیمایی خصوصی صحبت می­ کند و آنان می­ پذیرند که در میان راه، در فرودگاه توقف کنند تا آیة الله طباطبایی نمازشان را روی زمین و آن گونه که می پسندند، به جا آورند. شرکت هواپیمایی برنامه پرواز خود را به همان شکل به مسافران دیگر ابلاغ می­ کند و سرانجام علامه موفق می­شوند نماز خود را روی زمین بخوانند.

تهرانی، علی. ز مهر افروخته: ناگفته­ های نغز، همراه کامل­ترین مجموعه اشعار ازحضرت علامه سید محمدحسین طباطبایی. تهران: سروش، 1381. ص. 41

(برچسب های پیشنهادی: سفر، هواپیما)

اشخاص مرتبط
درج نظر
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
متن نظر :
تصویر امنیتی :
Footer